Tužiteljstvo je preciziralo da su Varga i ostala dvojica izvlačili novac putem tri ugovorena posla nakon što je Varga potpisao ugovore s tvrtkom u međuvremenu preminulog te uredom ovlaštenog inženjera. Varga je potom, dodaje Uskok, dogovorio izradu necjelovite dokumentacije kako bi se stvorio privid izvršenih usluga.
Uskok navodi da je Varga svojim potpisom 19. prosinca 2012. potvrdio prijem te dokumentacije iako je znao da se radilo o nepotpunim podacima koji su u elektronskom obliku dostavljeni u HZZO najranije nakon 12. siječnja i koji nikad nisu korišteni za HZZO-ove poslovne potrebe.
Unatoč svemu HZZO je 8. siječnja 2013., prema trima ranije potpisanim ugovorima, platio nepotrebne usluge više od 250.000 kuna, za koliko je oštećen HZZO i koje su Varga i ostala dvojica okrivljenika međusobno podijelili.
Uz to Uskok sumnja da je Varga tijekom 2013. i 2014. dogovorio s u međuvremenu preminulim poduzetnikom da će koristeći svoje ovlasti osigurati njegovoj tvrtki dobivanje unosnih poslova od HZZO-a, i to pod uvjetima koji će mu odgovarati.
Varga, naglašava Uskok, s u međuvremenu preminulim je dogovarao sadržaj natječajne dokumentacije te mu je dostavljao podatke HZZO-a o planu i predmetu nabave, a na osnovi te dokumentacije su zaposlenici tvrtke preminulog sačinili dokumentaciju za javno nadmetanje na temelju koje je Varga potom raspisao natječaj za nabavu održavanja i čišćenja.