EMMA CORRIN postigla je svjetsku slavu nakon što je maestralno utjelovila princezu Dianu u hit seriji o britanskoj kraljevskoj obitelji Kruna, a sada je ponovno u centru pažnje jer je preuzela ulogu Constance Chatterley u Netflixovoj adaptaciji romana Ljubavnik lady Chatterley.
Riječ je o nekad skandaloznom romanu Davida Herberta Lawrencea koji se smatra jednim od najerotičnijih književnih djela 20. stoljeća te remek-djelom svjetske književnosti tog razdoblja, a svojedobno je šokirao čitatelje eksplicitnim seksualnim opisima i sadržajem.
Netflixovu adaptaciju režirala je Laure de Clermont-Tonnerre, dok je za scenarij zaslužan David Magee. Uz Emmu Corrin kao barunicu Chatterley, baruna Sir Clifforda Chatterley utjelovit će Matthew Duckett, a uloga ljubavnika, lugara Olivera Mellorsa, pripala je Jacku O'Connellu.
Redateljica: "Ideja slobodne žene još uvijek je skandalozna"
Film će se moći pogledati na Netflixu već od 2. prosinca ove godine. O samom romanu Ljubavnik Lady Chatterley koji i danas izaziva pažnju javnosti, redateljica de Laure Clermont-Tonnerre je poručila:
"Strašno je da se nije mnogo toga promijenilo od 1920-ih. Kao žene, još se uvijek borimo za ravnopravnost. Ideja slobodne žene još je uvijek skandalozna. Ova knjiga je o ženskom putu osnaživanja, kontrole nad vlastitim tijelom, seksualnošću i životom. Moj je cilj bio da naglasim njeno gledište te da publici dam iskustvo žene koja doživljava užitak. Morali smo postići da izgleda pristupačno".
Izdavač završio na sudu zbog objave knjige
Ljubavnik Lady Chatterley prvi je put objavljen 1928. godine, nakon čega je pobudio niz reakcija, što zgražanja, što oduševljenja. Bio je zabranjen 30 godina u Velikoj Britaniji i Sjedinjenim Državama, jer je njegov sadržaj bio predstavljen kao pornografski.
U Britaniji je dopuštenje za objavljivanje dobio tek 60-ih godina, a sve zbog radnje koja uključuje preljub žene i opis seksa visoko pozicionirane žene u društvu lady Chatterley i lovočuvara njezinog supruga.
Zbog objave knjige izdavač Penguin Books je završio na sudu, s optužbom za kršenje tadašnjeg britanskog zakona o opscenosti, a oslobađajuća presuda i danas se slavi kao pobjeda umjetnosti nad cenzurom.
Mizoginija je, zacijelo, jedan od razloga zbog kojeg je Emma Corrin prihvatila ulogu plemkinje buntovnice koja ulazi u vezu s lovočuvarom samo zbog seksa. Sama činjenica da se željela ostvariti kao žena jedan je od razloga zbog kojeg je roman u Engleskoj toliko dugo bio na lošem glasu.