Njemački grad pod najezdom vrana zaposlio američkog jastreba

Foto: epa

Njemački grad Kellingshusen, koji se nalazi pod najezdom vrana, odlučio se konačno im stati na kraj, smatrajući outsourcing ptica grabljivica dobrim rješenjem. Burkhard, američki pustinjski škanjac, u Njemačkoj je daleko od svoje kuće i pomno motri okoliš, no ništa značajno se ne događa.

Poznat kao Harisov jastreb, moćna ptica škica vrane i njihova gnijezda u krošnjama, no kao profesionalna ptica grabljivica se prilično dosađuje.

U Kellingshusenu je na zadatku da motri populaciju vrana koje zadaju glavobolju vlastima u brojnim njemačkim gradovima, jer osim što stvaraju nesnošljivu buku, tlo ispod njihovih gnijezda je zagađeno ptičjim izmetom. 

Burkhard pripada sokolaru Herbertu Bogeru koji od početka godine svoje ptice dovodi u ovaj miran gradić na rijeci Eider tri puta tjedno kako bi otjerale crne vrane. Kako su vrane pametne, Boger stiže u različito vrijeme tijekom dana kako se ne bi na njega navikle.

U gradu je 200 gnijezda

"To je kao kada vas netko iznenadi u vašoj spavaćoj sobi. Sigurno vam se to ne sviđa", rekao je Boger.

U gradu je oko 200 gnijezda tih dosadnih ptica, a izmet koji ostavljaju i buku koju rade remeti mir obližnjeg doma umirovljenika i škole. Boger svoje ptice grabljivice redovito vodi i u grad Wilster te zračnu luku Hamburg koji se bore s istim problemom.

Godine 2021. je u državi Schleswig-Holstein pobrojano 28.000 rasplodnih parova vrana. Privlače ih travnata područja u poplavnim ravnicama i močvarama jer im jamče redovitu opskrbu hranom.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.