Foto: Instagram
KAO da nam nisu dovoljne one obične prevare, sve se češće spominje i pojam mikroprevara. Mikroprevara nije dovoljno velika da bi se smatrala pravom, no stručnjaci za veze upozoravaju da upravo one mogu dovesti do prekida.
Traženje savjeta samo da bismo pričali s nekim tko nam je zgodan
Zanima te nešto što vrlo lako možeš pronaći na Google-u, ali nekako ti je draže jednostavno poslati poruku frajeru koji se bavi tim područjem a još je i zgodan? Čestitamo, u području si mirkoprevare. To rade i žene i muškarci, a iako se zapravo ništa nije dogodilo, jednim pitanjem možeš jasno razlučiti je li sve baš tako nevino: Hoćeš li to ispričati svojoj boljoj polovici ili ti je draže da ne zna za razgovor koji se dogodio?
Simpatije na društvenim mrežama
I to je sasvim normalno, svatko od nas je lagano zatreskan u nekog s kim komuniciramo na društvenim mrežama. Srećom, takve se stvari rijeko ostvaruju izvan virtualnog života, ali svejedno ulaze u domenu mikroprevare.
Interne fore koje nitko drugi ne kuži
Ako imaš osobu s kojom možeš razgovarati u šiframa koje ne kuži baš nitko osim vas dvoje, definitivno stojiš na granici. Normalni prijatelji često nemaju problem s dijeljenjem internih fora, a ako su vaše isključivo za vas dvoje… niste baš obični prijatelji.
Dopisivanje koje prelazi granicu
Svatko granice definira drugačije, ali kad govorimo u kontekstu mikroprevare, mislimo na svaku razmjenu poruka koju nikako ne želiš prijaviti svojoj boljoj polovici.