Odgajaju li samohrane majke bolje dečke i muževe?

Foto: Screenshot Youtube

POSTOJI li poveznica između te dvije stvari? 

Nekada su muškarci bili glave obitelji. Ne kažemo da danas to ne žele biti, no činjenica jest, htjeli oni to priznati ili ne, da žene postaju sve jače i samostalnije.

Upravo se zato često može čuti kako novije generacije muškaraca pripadaju skupini "soft boys", a vrlo je vjerojatno da ti trenutno izlaziš upravo s jednim takvim. 
 
Tko je "soft boy"? On je pažljiv, osjetljiv, želi seks s emocijama, želi se maziti nakon istog te on sluša.
 
Radi se o generaciji dečkiju u njihovim 20-ima, koji su odrasli u kućanstvima s jednim roditeljem, s obzirom da se prema statistici, polovica parova iz 80-ih godina rastala.
 
Ova generacija je jedinstvena upravo po tome, što je stopa razvoda u vrijeme njihovog rođenja, bila na vrhuncu, a većina djece ostala je živjeti s majkom. Drugim riječima, ti dečki odrastali su u kućanstvima, gdje je vladala žena te je ona bila odgovorna za sve. Nije teško zaključiti kako su takvi dječaci odgojeni na nešto drugačiji način te oni bolje razumiju što žene žele, jer su tako i odgajani. Odrastanje u matrijarhalnom kućanstvu, svakako je imalo drugačiji utjecaj na to kako će se muškarac postavljati u vezi sa ženom, nakon što postane zreliji.
 
Koliko god okrutno zvučalo, i stručnjaci se slažu kako su muškarci, koji su odrasli samo s majkama bolji, utoliko što su osjetljiviji na ženske potrebe. Oni imaju puno poštovanja za svoje majke, a ako je razvod protekao u lošim okolnostima, oni ne žele biti poput svojih očeva. Tako oni ispadaju bolji dečki ili muževi.
 
"Ako si bio dječak u 50-ima, 60-ima ili 70-ima, tvoja mama nije dobivala toliko poštovanja, što bi se odrazilo na način kako bi ti tretirao svoju djevojku. No, ako se tvoje djetinjstvo veže uz 80-te ili 90-te, kada si bio svjedok toga da se tvoja majka zauzima za sebe, svoju djevojku ćeš vrlo vjerojatno tretirati s poštovanjem", otkriva ljubavna savjetnica Rachel Sussman.
 
No, i ovdje postoji mali problem, a zove se razmaženost. Ona pak stvara ono što također ne želi niti jedna djevojka, a to su narcisi, kojima su mame davale previše komplimenata, tetošile ih bez granica te radile apsolutno sve umjesto njih.
 
Takav jedan istovremeno suosjeća s borbom feministkinja, ali ne može podnijeti kada mu se kaže ne, pogotovo ne u krevetu, a posebno kada mu "ne" kaže žena.
 
Tako se još jednom pokazuje kako, kao i u svemu u životu, zlatna sredina je nešto najbolje što možemo izabrati, jer savršenstvo ne postoji, a niti jedna od nas danas više nije prisiljena trpjeti određene stvari, kao naše mame i bake.
 
Slažete li se s nama?
 
 
 
 
 
 
Komentare možete pogledati na ovom linku.
 
Komentare možete pogledati na ovom linku.