"Netko vam previše naplaćuje": Evo zašto trebate dvaput provjeriti gdje kupujete

Screenshot: TikTok

Pri kreiranju rubrike Index Shopping nastojimo izdvajati odlične proizvode koji se i nama sviđaju te odlične akcije i popuste. Ne objavljujemo proizvode koje i sami ne bismo kupili ili smatramo da njihova promocija nije u skladu s profesionalnim standardima. Neki proizvodi u rubrici Index Shopping mogu biti sponzorirani.

ONI koji često kupuju online nesumnjivo su primijetili da jedan proizvod mogu pronaći na više adresa. Kineski trgovci često će svoje proizvode nuditi preko više prodajnih kanala s različitom cijenom, a stvar vaše sreće je hoćete li naići na skuplji ili jeftiniji proizvod.

Jedna je tiktokerica podijelila za nju iznenađujuće šoping-iskustvo. Istu je vestu naručila s Amazona i Sheina po različitim cijenama i nemalo se iznenadila kad je primijetila da su gotovo iste za poveliku razliku u cijeni.

Amazonom dominiraju kineski proizvođači

Prema EcomCrewu, 63.3 posto sve robe koja se prodaje na Amazonu dolazi iz Kine ili Hong Konga. Slijedi SAD čijih je prodavača 34.8 posto. S obzirom na to da je na Amazonu prisutno otprilike 1.500.000 trgovaca, to znači da je kineskih trgovaca oko milijun.

Mnogi proizvodi koje ćete pronaći na Amazonu proizvode se u istim pogonima te se jednostavno prepakiravaju i prodaju pod imenima različitih tvrtki. Tako ćete često posve jednak proizvod pronaći na Amazonu kod nekoliko proizvođača i po različitim cijenama.

Isti proizvod, trostruko viša cijena

Tiktokerica Bri vjeruje kako se ova praksa širi i van Amazona, i to na temelju vlastitog iskustva. Naime, vestu koju je na Amazonu kupila za 44 dolara pronašla je na Sheinu za samo 14 dolara.

@bri4nn4.mp4 tell your friends #amazonfinds #sheinfinds ♬ original sound - bri4nn4

Sliku veste je potražila na internetu i pronašla je na Amazonu i Sheinu te naručila obje, očekujući da će primijetiti nekakvu razliku. Međutim, nije.

"Ako mislite da ste primijetili razliku, niste", rekla je. Veste su posve iste, ali joj se čini kako je materijal veste s Amazona nešto tanji. Na istoj vesti je primijetila i kako je etiketa odrezana.

Bri je zaključila kako će vestu s Amazona vratiti, a gledateljima je poručila da obavezno pretraže internet prije nego se odluče na kupnju.

"Netko vam vjerojatno puno previše naplaćuje", poručila je.

Praksa i u nekim buticima

Video je skupio preko milijun pregleda. Većini komentatora njezino iskustvo nije bilo neobično. Štoviše, i sami su imali slična.

"Kupila sam majicu s printom krave za 75 dolara u butiku i onda je vidjela na Sheinu za 6 dolara", podijelila je svoje iskustvo jedna tiktokerica.

"Radila sam u butiku koji bi radio točno ovakve stvari. Toliko puno tvrtki samo kupuje velike količine odjeće, rebrendira i preprodaje", otkrila je druga.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.