Hajduk ipak pobjegao s dna: Maloku i Milović spriječili katastrofu na Poljudu

HAJDUK je na Poljudu izvukao remi protiv Slaven Belupa nakon što su gosti iz Koprivnice poveli s 0:2. Nakon četiri prvenstvena kola, Hajduk i Belupo nemaju niti jednu pobjedu. Ipak, Splićanima, kojima je važnija utakmica s Stromsgodsetom u četvrtak u Norveškoj, zbog remija neće previše žaliti jer su izbjegli posljednje mjesto HNL-a, što bi im bilo prvi put.

> Upozorenje Hajduku: Stromsgodset zabio četiri gola u jednom poluvremenu

> Ovako je Torcida obilježila Oluju

Belupo je šokirao Poljud u 19. minuti kada Crepulja pobjegao obrani domaćih i zabio za 1:0. Gosti su nastavili prijetiti i pritiskati, najčešće iz brzih kontranapada preko Delića, Ozobića i Crepulje. Samo tri minute nakon prvog gola, Belupo je mogao zabiti, ali je Hajdukova obrana zaustavila taj napad u šesnaestercu.

Zaprijetio je Hajduk preko Caktaša, ali bio je to bezopasan udarac u ruke golmanu. Tri minute kasnije, igrala se 26., pogriješio je Jefferson u predaji lopte, Filip Ozobić je presjekao i sjurio se preko pola terena te sa desetak metara pucao pored Kalinića za 0:2.

Hajduk je tek u 38. ponovo zaprijetio udarcem Roguljića, nakon kojega je Slaven pokrenuo još jednu kontru u nizu. Za sve prikazano "Bili" su u svlačionicu ispraćeni zvižducima sa tribina. Na stadionu je bilo više od 8000 gledatelja.

Bolje je Hajduk izgledao u nastavku, kada je u svlačionici ostao Jefferson, a zamijenio ga je Maloku. Belupo je prvi zaprijetio u drugom dijelu, ali samo 14 minuta nakon ulaska u igru Maloku je zabio za 1:2.

Hajduk je preuzeo kontrolu i napadao preko Tudora i Vlašića, a u 70. minuti stigli su do izjednačenja golom Milovića. Burić je krenuo po pobjedu i ubacio Ohandzu umjesto Sušića, ali Belupo se uspio obraniti, a i zaprijetiti trijufom na Poljudu.

Buriću je sada jasnije na koje igrače može računati za četvrtak i gostovanje u Norveškoj, gdje brane 2:0, no možda je i ovaj šok bio dobrodošlo prizemljenje za mladu Burićevu momčad nakon euforije prošlog tjedna, kao da Stromsgodsetovih 6:0 kod Tromsa ove nedjelje nije dovoljno upozorenje.

HAJDUK - SLAVEN BELUPO 2:2