Hrvatska porazom otvorila pripreme za Eurobasket: Makedonci bez Antića slavili u Slavonskom Brodu

KOŠARKAŠKA reprezentacija Hrvatske izgubila je u prvoj pripremnoj utakmici za Eurobasket u Sloveniji. Makedonija je slavila sa 78:74.

Hrvatski košarkaši vodili su tri četvrtine u Slavonskom Brodu, ali su Makedonci u završnici stigli do pobjede. Posljednju četvrtinu košarkaši Makedonije su dobili 23:18 i tako porazili izabranike Jasmina Repeše.

Ante Tomić i Bojan Bogdanović ubacili su po 15 koševa za Hrvatsku, dok su Makedoniju, za koju zbog nesređenih papira prilikom transfera u Atlanta Hawkse nije igrao Pero Antić, predvodili Vojdan Stojanovski sa 18 i Bo McCalebb sa 16 ubačaja.

U srijedu u Zagrebu će Hrvatska i Makedonija odigrati još jednu utakmicu. Eurobasket počinje 4. rujna.