Ludi preokret na Poljudu: Maglica i Kouassi spasili Hajduk protiv Lokosa!

HAJDUK je preokretom svladao Lokomotivu 2:1 u prvoj utakmici finala Hrvatskog kupa. Gosti su poveli golom Antolića, a Maglica i Kouassi preokrenuli na 2:1!

> TIJEK UTAKMICE

> Tudor: Ovakav Hajduk uvijek treba biti

> Na tribinama Poljuda skauti Anderlechta, Fiorentine i Salzburga

Dolazak "Dinamove filijale" ovaj je put popraćen kao dolazak najvećih rivala uz golemo policijsko osiguranje, ali i odaziv navijača.

Igrači Igora Tudora, koji je tek uskočio na mjesto Miše Krstičevića, navijačima su se na glasnoj potpori odužili sjajnom predstavom.

Sve je odlučeno početkom drugog dijela. Najprije je Dinamov igrač na posudbi Domagoj Antolić lijepim probojem i udarcem s desetak metara šokirao Poljud i donio gostima prednost. Imali su Lokosi priliku povećati prednost preko Kramarića minutu kasnije, ali bio je neprecizan.

Tudor je uzvratio uvođenjem Maglice umjesto umornog Vukovića, a niti minutu kasnije isti je igrač zabio za izjednačenje. Kouassi je odlično uposlio Maglicu unutar šesnaesterca, a on pogodio za izjednačenje!

Tri minute kasnije domaći su preokrenuli preko odličnog Kouassija, kojem je nakon dodavanja Maglice asistirao Jakoliš.

U nastavku je Picak spašavao goste, a i Blažević je morao intervenirati, pa je pokupio i lakšu ozljedu. Hajduk je bio dominantan od početka utakmice, stvorio sedam prilika u prvom poluvremenu, dok je Lokomotivi pogodak Antolića bio tek prvi udarac u okvir protivničkog gola.

Uzvrat je na Maksimiru 22. svibnja u 20:15. U nedjelju Hajduk i Lokomotiva igraju u prvenstvu.

Hajduk - Lokomotiva 2:1

Hajduk: Blažević, Milović, Vršajević, Andrijašević, Jozinović, Caktaš, Maloča, Vuković, Lima, Sušić, Kouassi

Lokomotiva: Picak, Barbarić, Mesarić, Antolić, Maleš, Bručić, Boras, Šitum, Pjaca, Kramarić, Trebotić