Mandžukić bez gola u petardi Bayerna, Borussia slavila u Mainzu

NOGOMETAŠI Bayerna razbili su Hannover u 13. kolu Bundeslige s 5:0, a u strijelce se nije upisao Mario Mandžukić.

Prvi gol na utakmici postigao je Javi Martinez u sedmoj minuti, a vodstvo Bavaraca povisio je Toni Kroos. Do kraja prvog poluvremena Bayern je zabio i treći gol preko Francka Riberyja.

U 63. minuti prvijenac u Bayernovom dresu postigao je Brazilac Dante, a četiri minute kasnije konačan rezultat postavio je Mario Gomez.

Mandžukić je igrao do 66. minute kada ga je zamijenio oporavljeni Gomez.

Slavio je i aktualni prvak, momčad Borussije Dortmund. Na gostovanju kod Mainza Borussia je pobijedila 2:1, iako je domaća momčad povela.

Četiri minute su trebale Caligiuriju da dovede Mainz u vodstvo. Borussia je izjednačila osam minuta kasnije preko Marca Reusa, a tri boda u Dortmund odnio je Robert Lewandowski pogotkom u 42. minuti.

Ivan Klasnić je za Mainz odigrao posljednjih pet minuta, a Ivan Perišić za Borussiju dviej minute više.

Preostale tri utakmice završene su neriješenim rezultatom. Wolfsburg i Werder, te Schalke i Eintracht su odigrali 1:1, a golova nije bilo na utakmici Furtha i Nurnberga.