Sreća prati hrabre: Ivan Dodig u osmini finala Wimbledona!

IVAN DODIG plasirao se u osminu finala Wimbledona! igor Sijsling mu je predao meč u trećem setu, nakon 6:0, 6:1, 1:0.

Možda ima sreće u turniru, jer predao mu je i Nijemac Kohlschreiber u 1. kolu, no Ivanu Dodigu hrabrost se generalno isplati. Došao je do rezultata karijere na nacjenjenijem i najstarijem turniru.

Bez obzira na ozljedu Nizozemca, 64. tenisača na svijetu, Dodig je bio spreman za pobjedu. U 48 minuta igre dao mu je samo jedan gem, u prvom setu nijedan!

U osmini finala Dodiga čeka pobjednik meča dva umaška prijatelja, Davida Ferrera i Aleksandra Dolgopolova.

Sijslingova predaja, inače, 13. je na ovogodišnjem, neobičnom izdanju Wimbledona, čime je izjednačen rekord predaja na Grand Slamu.