Varaždin i Varteks ispisali povijest svjetskog nogometa: Slavio "klub navijača"

U SKLOPU 7. kola II. Županijske nogometne lige Varaždinske županije, "navijački" NK Varteks u jedinstvenom derbiju pobijedio je NK Varaždin ŠN s 2:1.

Pred više od četiri tisuće gledatelja odigran je dugoiščekivani derbi. Varteks ga je otvorio mnogo bolje i poveo u trećoj minuti golom iz jedanaesterca. Strijelac je bio Marko Poljan. Iako je bilo još prilike za promjenu rezultata, s 1:0 se otišlo na poluvrijeme.

Momčad Varaždina ŠN u drugom dijelu zaigrala je bolje i izjednačila pogotkom Borne Radića u 53. minuti. Ipak, navijači su se radovali kada je Ivan Kostelac u 67. minuti iskoristio je loše postavljanje vratara, te glavom donio pobjedu Varteksu. "Klub navijača" se ovom pobjedom učvrstio na prvom mjestu ljestvice.

Nogometni klub živi dok ima navijače. Varteks ima svoje White Stonese i živjet će vječno, a Varaždinom će uvijek odzvanjati "Ja sem Varaždinec".