AEK se nakon izbacivanja Dinama oglasio s dvije riječi

AEK je izbacio Dinamo iz borbe za Ligu prvaka. Dan nakon uzvratne utakmice u Ateni, AEK je u prvoj objavi na Instagramu, uz nekoliko fotografija, napisao: "Za Michalisa." Utakmica na OPAP Areni bila je nevjerojatna. U prvoj je AEK slavio 2:1 na Maksimiru.

Dinamo je golovima Josipa Šutala i Roberta Ljubičića imao 2:0 do 92. minute pred atenskom publikom. Tada je Sergio Araujo, nakon niza obrana Dominika Livakovića, ostao sam u kaznenom prostoru te je iz voleja smanjio na 2:1, što je bio rezultat kojim se trebalo ići u produžetke.

Međutim, Ljubičić je šest minuta kasnije dirao rukom, a glavni sudac pomoću VAR-a pokazao na kazneni udarac. Livaković je obranio penal Levija Garcije pa je Domagoj Vida, bivši igrač Dinama i hrvatski reprezentativac, odbijenu loptu spremio u mrežu u 100. minuti za konačnih 2:2, odnosno ukupnih 3:4 za AEK. Grčki prvak u play-offu Lige prvaka igrat će protiv belgijskog Royal Antwerpa.