Osmina finala Europa lige

BENFICA - DINAMO 3:0 Dinamo u produžecima ispao iz Europa lige

DINAMO je u Lisabonu završio svoju europsku sezonu. U Portugal je hrvatski prvak donio 1:0 s Maksimira, ali je Benfica u regularnom dijelu uzvrata to nadoknadila majstorijom Jonasa, a zatim u produžecima zabila još dva gola za pobjedu 3:0 i prolazak među osam najboljih u Europa ligi.

Nevjerojatan promašaj Gojaka i velika glupost Stojanovića

Imao je Dinamo kod 2:0 u produžecima, kada mu je trebao jedan gol za prolazak, sjajnu priliku preko Gojaka, ali je bosanskohercegovački reprezentativac s pet metara promašio cijeli gol.

Utakmicu je obilježila i glupost Stojanovića koji je zbog prigovora dobio dva žuta kartona u pet sekundi i ostavio Dinamo s 10 igrača u posljednjih 20 minuta. Benfica je to iskoristila i novim golom osigurala prolazak.

Tri spektakularna gola

Pogodak za produžetak 34-godišnji Brazilac Jonas postigao je u 71. minuti. Sjajno mu je loptu spustio Pizzi, ponajbolji igrač utakmice, a Jonas majstorskim udarcem pogodio malu mrežu.

U produžetku su domaći s dva udarca s 20-ak metara došli do uvjerljive pobjede. U 94. minuti neobranjivo je pogodio Ferro nakon što je Teophile loše izbio loptu, a u 105. minuti za konačnih 3:0 je pogodio Grimaldo s više od 20 metara iskosa.

Dinamovci nezadovoljni suđenjem

Dinamo je stvorio samo dvije prave prilike. Uz već spomenutu Gojakovu, kod 3:0 je Atiemwen promašio cijeli gol u situaciji jedan na jedan s domaćim golmanom.

Dinamovci su se tijekom cijele utakmice žalili na suđenje. Smatraju da su oštećeni u 22. minuti kada je Petković pao u kaznenom prostoru, a sudac nije dosudio penal.

BENFICA - DINAMO   3:0 (0:1)

Tijek utakmice:

120` Kraj utakmice.

117` Još jedna velika prilika za Benficu, Pizzijev udarac čudesno brani Livaković.

115` Olmo je s 40 metara iz slobodnog udarca pokušao iznenaditi domaćeg vratara, loš pokušaj.

111` Što je sada promašio Atiemwen! Nakon najljepše akcije Dinama na utakmici ostao je sam oči u oči s domaćim golmanom i pucao malo pored lijeve vratnice. Bjelica se u nevjerici hvata za glavu.

110` Slobodnjak Pizzija s 20 metara završava na tribinama.

106` Počeo je drugi produžetak.

105` Kraj prvog produžetka.

105` GOL! 3:0! Spektakularan gol Grimalda iskosa s lijeve strane. Dinamu treba čudo - dva gola s igračem manje.

104` Crveni karton za Stojanovića. Napravio je nevjerojatnu glupost. Napravio je prekršaj, a zatim nekoliko puta prigovorio sucu koji ga je odmah isključio. Dao mu je dva žuta kartona zbog prigovora.

100` Dinamo se otvorio, kreće po gol.

97` Gojaka mijenja Atiemwen.

96` Nije moguće što je Gojak promašio! Nakon ubačaja Olma ostao je sam na pet metara, imao je veći dio gola prazan i promašio je.

95` GOL! 2:0! Još jedan sjajan gol Benfice, Fereira je bombom s 25 metara matirao Livakovića. Ranije je loše loptu ispucao Teophile.

95` Veliki pritisak Benfice. Još jedan fantastičan udarac Jonasa, Livaković brani.

94` Pizzi tukao s 25 metara, Livaković kratko odbija do Dilavera koji je očistio opasnost.

93` "Nema predaje", ori se s tribine na kojoj se nalaze Boysi.

92` Odmah sjajna prilika za Dinamo. Majstorski je Šitum gurnuo loptu do Gavranovića izbacivši dvojicu suparnika, napadač Dinama je tukao, a domaći vratar izbio u korner.

90` Počeo je prvi produžetak.

90` Kraj regularnog dijela. Igrat će se produžeci.

90` Prekršaj za Dinamo na 40 metara, Olmo je ubacio, Benfica se lako obranila.

90` Četiri minute nadoknade.

90` Grimaldo je požutio, prekršajem je zaustavio kontranapad Dinama.

89` Produžeci se igraju u Pragu na utakmici Slavije i Seville.

87` Petković, koji je izborio nekoliko prekršaja i dobio bezbroj udaraca, izlazi iz igre. Zamijenio ga je Gavranović.

85` Pet minuta do kraja utakmice ili do produžetaka.

82` 47.808 gledatelje je na stadionu.

80` I novi dobar udarac Jonasa, prelako se riješio čuvara, ali još jednom je Livaković odlično postavljen.

79` Veliki pritisak Benfice! Bomba Jonasa, Livaković je ovaj put uspješniji.

77` Rrahmani spašava Dinamo! Nevjerojatan kontranapad Benfice preko Rafe koji se oslobodio Oršića i Gojaka, ubacio na pet metara gdje Rrahmani izbija loptu ispred napadača domaćih.

76` Bjelica mijenja - Šitum umjesto Kadziora.

74` Žuti karton je dobio Joao Felix zbog naguravanja s Rrahmanijem.

71` GOL! Benfica vodi! Jonas je pogodio s ruba kaznenog prostora nakon što mu je Pizzi spustio loptu. Majstorskim udarcem je poslao loptu u malu mrežicu.

69` Pizzi je izblokiran na 16 metara.

66` Jonasu žuti karton zbog grubog prekršaja na Rrahmaniju.

65` Još 25 minuta, oslabio je pritisak Benfice.

62` Posljednja izmjena kod Benfice, ulazi čudo od djetete Joao Felix umjesto Jote. Dobio je ovacije navijača.

60` Nesportski potez domaćih, krenuli su u kontranapad dok je na travi ležao Gojak. Srećom, Dinamo se obranio.

58` Dinamo sve viša ima prostora za kontranapad. Nakon jednog takvog lopta je stigla do Gojaka koji je očajno tukao s 25 metara.

55` Novi korner za Benficu i još jedna sigurna reakcija Dinamovog vratara.

53` Grimaldo je pucao s ruba kaznenog prostora, preslabo da bi matirao Livakovića.

51` Olmo se oslobodio čuvara, tukao s 20 metara, ali domaći vratar uspijeva izbiti loptu. Na odbijanac je zakasnio Petković.

49` Dosta sigurniji i hrabriji Dinamo na startu drugog poluvremena, nego što je bio na kraju prvog.

46` Počelo je drugo poluvrijeme. Ribeiro i Živković su izašli, zamijenili su ih Jonas i Grimaldo.

45` Kraj prvog dijela, Dinamo ima rezultat koji ga vodi u četvrtfinale.

45` Tri minute nadoknade.

45` Žuti karton za Petkovića zbog simuliranja. Pao je u kontranapadu na 20 metara, a sudac procijenio da je glumom htio izboriti prekršaj.

43` Livaković spašava Dinamo! Fenomenalna akcija Benfice, otvorio se prostor za Rafu koji gađa s ruba kaznenog prostor, ali Dinamov vratar odbija loptu.

41` Opasan ubačaj Rrahmanija s lijeve strane, nitko nije uspio stići loptu, najbliži je bio Dinamov Kadzior.

39` Najbolja prilika na utakmici. Kadzior je izgubio loptu na 25 metara, Pizzi se sjurio u kazneni prostor i kroz šumu nogu nisko tukao, ali je Livaković siguran i hvata loptu.

38` Šunjić, Leovac i društvo utakmicu prate s tribina.

35` Po tko zna koji put je Petković izborio prekršaj. Dobio je udarac u leđa i u teren odmah ulijeće Dinamova liječnička služba. Nastavit će Petković utakmicu.

33` Kadzior je loše ubacio iz kornera, a kasnije i ulovljen u zaleđu.

31` Nakon velikog nesporazuma Petkovića i Rrahmanija, Dilaver je sjajno zaustavio opasan napad domaćih.

29` Benfica pritišće.

26` Fenomenalna reakcija Teophilea nakon kontranapada Benfice.

22` Prvi udarac na utakmici viđen je tek u 22. minuti. Živković je nakon dobrog prodora tukao s 25 metara visoko iznad gola.

21` Sumnjiva situacija. Petković je pokušao doći do lopte u duelu s Gabrielom u 16 metara, pao je, a sudac Aytekin dosudio prekršaj u napadu. Dinamovci su tražili penal.

15` Dinamo je u prvih 15 minuta prepustio posjed Benfici, ali portugalski velikan nije ništa napravio pred golom Livakovića. Hrvatski prvak priliku čeka iz kontranapada preko krila.

14` Moro je rano dobio žuti karton nakon prekršaja na Gabrielu.

12` Fantastično se Dinamo brani na bokovima, nekoliko dobrih reakcija Stojanovića i Rrahmanija.

8` Prva opasnost pred golom Benfice. Kadzior je ubacio iz slobodnjaka, domaći vratar odbio na nogu Oršiću koji se loše snašao. U nastavku akcije Olmo je izgubio loptu.

6` "Volim Dinamo, volim Dinamo", ne prestaje pjesma Boysa.

4` Petković je izgubio loptu na sredini terena, otvorila se poluprilika za Benficu na lijevoj strani, ali lop ubačaj lako hvata Livaković.

1` Počela je utakmica. Dinamo je krenuo prvi u napad.