Liga prvaka za mlade

Benfica pobijedila Šimićev Salzburg 6:0 u finalu Lige prvaka mladih

JUNIORI portugalske Benfice osvojili su Ligu prvaka mladih. Portugalska momčad je u finalu pobijedila Salzburg 6:0. Benfica je već nakon 15 minuta vodila 2:0, a Salzburg, za koji je od prve minute nastupao mladi hrvatski reprezentativac Roko Šimić, izgledao je potpuno podređeno.

Početkom drugog poluvremena Benfica je zabila još dva brza pogotka. U 53. je minuti pogodio Ndour, a onda u 57. minuti Araujo. Luis Semedo povisio je u 69. minuti na 5:0, a u 89. minuti pogodio je s bijele točke Araujo. Roko Šimić je odigrao cijelu utakmicu za Austrijance i ostat će upamćena njegova sjajna igra u polufinalu protiv madridskog Atletica, kada je u prvih 45 minuta zabio dva pogotka uz jednu asistenciju.

Benfica je osvojila prvi naslov u Ligi prvaka mladih nakon što je prethodno čak tri puta gubila u finalnim susretima (2014., 2017. i 2020. godine). Dva rekordna naslova imaju Chelsea i Barcelona, dok je Red Bull Salzburg već bio pobjednik ovog natjecanja, i to 2017. godine.