Cedevita upisala novi poraz: U ludoj utakmici izgubila od Lokomotiva u Eurokupu

U 4. KOLU skupine B Eurokupa košarkaši Cedevite su u srijedu na domaćem terenu protiv ruskog Lokomotiv Kubana izgubili 81:85 (37:51) iako su se uspjeli vratiti iz minusa od 24 poena.

Bila je to čudna utakmica u kojoj je Cedevita izgledala nemoćno u prvom poluvremenu, ali je pobjedu ispustila u završnici. Naime, sredinom druge četvrtine Cedevita je gubila 24 poena razlike (22:46), a do poluvremena je zaostatak uspjela smanjiti na 14 poena (37:51).

No u trećoj četvrtini uslijedio je preokret. Cedevita je tu dionicu dobila 26:9, a hrvatsku momčad predvodio je Amerikanac Elgin Cook s 9 poena. Tako je Cedevita u posljednjih deset minuta ušla s prednošću 63:60, a ubrzo je to vodstvo povećala na 76:67. No u završnici je posustala i Lokomotiv je zasluženo došao do četvrte pobjede, dok je zagrebački klub na omjeru 2-2.

Kod Cedevite Amerikanac Josh Magette ubacio je 16 poena, Brazilac Vitor Benite dodao je 15, a Elgin Cook 14. Momčad Lokomotiva predvodio je Dmitrij Kulagin s 25 poena.

U sljedećem kolu Cedevita će 31. listopada gostovati kod turskog Tofasa iz Burse.

Utorak - ALBA Berlin - Arka Gdynia 82-68

Limoges - Tofas Bursa 89-81