Cibona izgubila kod FMP-a

KOŠARKAŠI zagrebačke Cibone doživjeli su četvrti ovosezonski poraz u ABA ligi, a poraženi su na gostovanju u Beogradu od FMP-a 89:84. Cibona je favoriziranom domaćinu i u oslabljenom sastavu pružila snažan otpor te je u 23. minuti dvoboja imala 14 koševa prednosti (60:46). No FMP se serijom 16:0 vratio u utakmicu. Momčadi su u posljednju četvrtinu ušle izjednačene (67:67), ali su domaći bili precizniji u završnici i došli do pobjede.

Cibonine strijelce su predvodili Filip Bundović s 26 koševa i Sven Smajlagić sa 16 poena, dok su kod FMP-a najbolji bili Matic Rebec s 23 koša i Stefan Lazarević s 21 poenom. Cibona je ima učinak 1-4 i nalazi se privremeno na 11. mjestu, dok je FMP s 3-2 na četvrtoj poziciji. Tri vodeće neporažene momčadi s učinkom 4-0 su Budućnost, Partizan i Mega.

Split i Zadar imaju učinak 1-3. Splićani će u subotu (19 sati) ugostiti beogradsku Megu, a Zadar u nedjelju (19 sati) dočekuje Partizan.