CITY - ARSENAL 3:0 Show tragičara Davida Luiza za laku pobjedu Cityja

MANCHESTER CITY pobijedio je Arsenal 3:0 u susretu 28. kola Premiershipa, što je bila druga utakmica današnjeg programa nastavka engleskog prvenstva.

City nije imao nikakvih problema s groznim Arsenalom čiju sudbinu je katastrofalnim nastupom režirao David Luiz. Brazilac je u 24. minuti zamijenio ozlijeđenog sunarodnjaka Pabla Marija da bi u razmaku od 45. do 49. minute svojim potezima riješio susret.

Prvo je u sudačkoj nadoknadi u prvom poluvremena nevjerojatnom reakcijom u čistu šansu gurnuo Sterlinga koji je zakucao loptu u gol za 1:0 da bi u 49. minuti srušio Riyada Mahreza u kaznenom prostoru, skrivio penal i zaradio crveni karton. Penal je rutinski realizirao Kevin de Bruyne, a konačnih 3:0 postavio je Gabriel Jesus u sudačkoj nadoknadi.

David Luiz je ovom utakmicom postavio tri neslavna rekorda u ovoj sezoni Premiershipa: igrač je s najviše crvenih kartona, s najviše skrivljenih penala i s najviše pogrešaka koje su izravno rezultirale golom za protivnika.