Dinamov europski suparnik je u povijesnoj formi. Izjednačio je 117 godina star rekord

NOGOMETAŠI Celtica su u petom kolu škotskog Premiershipa upisali i petu pobjedu, na domaćem terenu su s 2:0 bili bolji od Heartsa. Vrlo teško je Celtic slomio subotnjeg suparnika koji nakon pet utakmica ima samo jedan bod. Prvi pogodak na ogledu postigao je 21-godišnji belgijski igrač Arne Engels, koji je u 52. minuti realizirao jedanaesterac za 1:0.

Minimalno vodstvo Celtic je imao do 89. minute kada je McCowan zabio za konačnih 2:0. Celtic uz savršenih pet pobjeda ima i razliku pogodaka 14:0. Celtic će u Ligi prvaka gostovati u Zagrebu kod Dinama 10. prosinca. Celtic dobro prati Aberdeen koji je također na savršenom učinku od 15 bodova. Time je izjednačio i rekord iz sezone 1906./1907., kada je zadnji put ušao u sezonu s pet pobjeda bez primljenog gola.

U ovom kolu Aberdeen je kao domaćin svladao Motherwell 2:1. Senegalac Gueye je postigao oba pogotka za Aberdeen za koji je do 69. minute igrao hrvatski nogometaš Ante Palaversa, koji je u Škotsku stigao prije mjesec dana.