HRVATSKI NOGOMETAŠI

Englezi masovno komentiraju Ćaleta-Cara. Ne zbog igračkih kvaliteta

VELIKO zanimanje navijača Marseillea i Southamptona te njihovu diskusiju na društvenim mrežama izazvao je noćašnji last-minute transfer Duje Ćaleta-Cara (25) iz francuskog u engleski klub. Stoper reprezentacije Hrvatske i do sinoć Marseillea prešao je u Southampton za 10 milijuna eura.

Činjenica da je to gotovo polovica iznosa koji je Olympique prije četiri godine platio Salzburgu (19 milijuna eura) za tada velikog talenta dokazuje ne samo da je Ćaleta-Car ušao u zadnju godinu ugovora, pa ga klub automatski ne može bogato prodati, nego i da mu je prilično pala vrijednost zbog lošijih igara. 

Navijači Marseillea zahvaljuju se Southamptonu što ih je riješio kiksera

Prošle godine je igrao jako dobro u klubu pa mu je vrijednost prema Transfermarktu bila skočila do 25 milijuna eura, ali ubrzo je slijedio veliki pad na aktualnih 16. Tome su pridonijeli veliki kiksevi, kao što je onaj za ispadanje u polufinalu Konferencijske lige protiv Feyenoorda te sve češće ostavljanje na klupi.

Na kraju se Marseille pod svaku cijenu želio riješiti igrača kojeg je prije četiri godine učinio trećim najskupljim u povijesti ovog velikana. Međutim, navijači Marseillea sudeći po njihovim objavama na Twitteru sretni su što je njihov klub dobio išta za stopera kojeg karakteriziraju kao kiksera.

Tako se ispod Southamptonovih objava o dovođenju Ćaleta-Cara zahvaljuju engleskom klubu što ih je riješio "našeg najgoreg braniča" navodeći njegove greške, od kojih se najčešće ističe spomenuta protiv Feyenoorda, koja je Marseille proljetos koštala finala novog eurokupa.

Fotografija koja je pokrenula urnebes u Engleskoj

Navijači Svetaca i engleski ljubitelji nogometa općenito, ispod Southamptonovih objava o Ćaleta-Caru masovno, u tisućama, komentiraju samo "Get the Badge In", "Getting the badge in", "Badge In" i "@badge_is_in". Iako mnogi ostavljaju takve komentare, brojni su i oni koji nisu upoznati s ovim pojmovima i njihovim značenjem, točnije kontekstom u kojem se koriste u slučaju ovog transfera, pa evo objašnjenja.

"Badge" koji svi spominju je znak, logo, grb modnog brenda Stone Island, vidljiv na lijevom rukavu majice Duje Ćaleta-Cara na fotografijama napravljenim prilikom njegovog potpisa za Southampton. Pokazivanje loga Stone Islanda prilikom snimanja, točnije poziranje tako da se vidi znak mondenog brenda pokrenulo je niz memea i viralni Twitter profil.

Kompas s ružom vjetrova na crnom pravokutniku pričvršćen s dva također brendirana gumba na lijevom rukavu ili nogavici komada odjeće ovog brenda je simbol prestiža. Pokazuju ga Dua Lipa, Drake, Liam Gallagher... Ništa čudno jer talijanski brend je prošle godine kupljen za 1.4 milijarde dolara.

Ćaleta-Car postao je jedan od šminkera i huligana

Međutim, bez obzira na milijarde koje obrće i što ga nose pop zvijezde, prvi i originalni fanovi Stone Islanda su još od 80-ih engleski nogometni navijači i huligani. U spomenutom desetljeću huliganski pokret u Engleskoj bio je na vrhuncu, ali i policijska represija nad njim, pa su se huligani oblačili u skupe kontinentalne brendove kako bi se maskirali.

Naravno, danas je skupa i brendirana odjeća njihova uniforma, kao što možemo vidjeti i u Hrvatskoj. Getting the badge in pak na društvenim mrežama znači okretanje, izvijanje i namještanje lijevog ramena kako bi se na slici ili snimci vidio logo Stone Islanda. Taj trend jako je popularizirala Twitter senzacija Get The Badge In na kojoj se prikazuju primjeri ovakvog ponašanja i na koju od sinoć masovno prijavljuju Duju Ćaleta-Cara. 

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.