Europa liga: Ajax pobijedio 4:0, Eintracht prosuo prednost u utakmici sa šest golova

VRLO DOBRA noć za hrvatske reprezentativce u Europa ligi. Lyon i Ajax ostvarili su pobjede u prvim utakmicama ovog europskog natjecanja, koje se od ove sezone igra u novom formatu. Eintracht Frankfurt, za koji igra napadač hrvatske reprezentacije Igor Matanović vodio je sve do 94. minute protiv Viktorije Plzen, a onda je primio gol za 3:3.

Matanović nije uspio zabiti gol, igrao je do 61. minute. Imao je nekoliko dobrih šansi, ali na pravom mjestu je svaki put bio golman gostiju Martin Jedlička. Hugo Ekitike, Rasmus Kristenssen i Junior Dina Ebimbe bili su strijelci za Eintracht, dok su Vaclav Jamelka, Pavel Šiulc i Prince Kwabena Adu zabijali za Viktoriju Plzen.

Odlične utakmice Ćaleta-Cara, Ivanovića i Šutala

Ajax, za koji je cijelu utakmicu odigrao Josip Šutalo, lagano se obračunao s Bešiktašem i na kraju pobijedio 4:0. Mika Godts zabio je dva gola za Ajax, a po jedan su zabili Kenneth Taylor i Kian Fitz-Jim.

Duje Ćaleta-Car također je odigrao cijelu utakmicu za Lyon. Hrvatski reprezentativac odigrao je još jednu dobru utakmicu i tako potvrdio dobru formu uoči utakmica Lige nacija. Golove su za Lyon postigli Said Benrahma i Rayan Cherki.

U ranijim je susretima Dominik Livaković sa svojim Fenerbahčeom pobijedio Royal Union SG 2:1. Livaković je pred kraj susreta, pri vodstvu 2:0 Fenera, obranio penal hrvatskom napadaču Franji Ivanoviću.