Evo kad se igra finale Eura

NAKON Španjolske, plasman u finale Europskog prvenstva u Njemačkoj, izborila je i reprezentacija Engleske koja je u polufinalnom ogledu u Dortmundu pobijedila Nizozemsku s 2:1.

Nizozemci su poveli u 7. minuti golom Xavija Simonsa, no u 18. minuti je Harry Kane izjednačio golom iz jedanaesterca. Pogodak odluke zabio je Ollie Watkins u prvoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena. Engleska će u finalu, 14. srpnja u Berlinu od 21 sat igrati protiv Španjolske koja je u utorak u Münchenu pobijedila Francusku s 2:1.

Španjolska po četvrti put ili Englezi prvi?

Španjolska je dosad tri puta bila prvak Europe (1964., 2008. i 2012.), a Englezi nikad još nisu bili na vrhu Starog kontinenta. Engleska je prije tri godine na Wembleyju izgubila finale od Italije nakon penala.