Evo koliko je Donna Vekić zaradila osvajanjem srebrne medalje na Olimpijskim igrama

DONNA VEKIĆ osvojila je srebrnu medalju na Olimpijskim igrama nakon što je u finalu izgubila od Kineskinje Qinwen Zheng 6:2, 6:3. Srebrna medalja Vekić četvrto je odličje za Hrvatsku na ovim Igrama. Vekić će osim medalje dobiti i financijsku nagradu od Republike Hrvatske.

Jednokratno će joj biti isplaćeno 26 tisuća eura, a ima i pravo na primanje sportske mirovine nakon 45. godine. Ona će iznositi od 40 do 100 posto prosječne hrvatske neto plaće. Osim Donne Vekić medalje su u Parizu osvojili još Barbara Matić, braća Sinković i Miran Maričić.

Barbara Matić pobjednica je judo turnira u kategoriji do 70 kilograma. Braća Sinković pobijedili su u finalu veslačke discipline dvojac bez kormilara. Miran Maričić brončanu je medalju osvojio u streljaštvu, u disciplini zračna puška na 10 metara.