FIBA: Hvala, Srbijo

AMERIKA je u ludom polufinalu košarkaškog turnira pobijedila Srbiju 95:91 i tako izborila meč za olimpijski naslov u Parizu. Srbi su vodili cijelu utakmicu, u drugom poluvremenu imali su i čak 17 poena prednosti, ali su sve prosuli na kraju.

SAD je odigrao fantastičnih zadnjih 10 minuta i stigao do pobjede vrijedne finala, gdje će sutra od 21.30 igrati protiv Francuske. Srbija će se za broncu boriti također sutra od 10 protiv Njemačke. Srbija je usprkos porazu oduševila igrom protiv jedne od najjačih momčadi u povijesti. LeBron, Curry, Durant, Embiid... bili su na rubu poraza protiv Jokića, Bogdanovića, Avramovića.

Zato Srbe hvale ljubitelji košarke širom svijeta, a naklonila im se i Svjetska košarkaška federacija. FIBA je na društvenim mrežama objavila fotografije srpskih košarkaša te napisala: "Dali su sve od sebe." Zatim je dodala na srpskom jeziku: "Hvala, Srbijo."