Fran Tudor igrač utakmice u Poljskoj

HRVATSKI branič i bivši igrač Hajduka Fran Tudor bio je najbolji igrač utakmice u 17. kolu poljske Ekstraklase, na gostovanju svog Rakowa kod Slaska koje je završeno rezultatom 1:1. Rakow je kao aktualni prvak stigao kod Slaska, koji je trenutni lider tablice i remijem je zadržao tu poziciju.

Tudor je utakmicu započeo od prve minute kao kapetan na svojoj uobičajenoj poziciji bočnog stopera u sustavu s trojicom iza. Rakow je došao u vodstvo nakon sjajne asistencije Tudora prizemnim ubačajem s desne strane koji je u sredini pronašao Sonnyja Kittela, koji hladnokrvno matira domaćeg golmana.

Gosti su imali prednost do 67. minute, kada je Piotr Samiec-Talar svojim golom postavio konačan rezultat. Slask je s novim bodom došao do njih 37 i trenutno ima tri boda više od prvog pratitelja Jagiellonije i osam bodova više od Rakowa. Bivši igrač Slaven Belupa Ante Crnaco odigrao je 73 minute za Rakow.