Katarina Krišto će se boriti za olimpijsku broncu u judu. Izgubila je u polufinalu

HRVATSKA judašica Katarina Krišto (22) nije uspjela ući u finale Olimpijskih igara u Parizu, pa će se boriti za brončanu medalju. U polufinalu kategorije do 63 kilograma izgubila je ipponom od Meksikanke Prisce Awiti Alcaraz. Borba za treće mjesto je na rasporedu već danas, i to vrlo brzo, a Krišto će se boriti protiv Laure Fazliu, predstavnice Kosova.

Podsjetimo, Krišto je u prvoj borbi na turniru savladala predstavnicu Srednjoafričke Republike Nadiju Guimendego, a zatim je senzacionalno u drami na zlatni bod izbacila Japanku Miku Takaichi, jednu od favoritkinja turnira i osmu borkinju svijeta. U četvrtfinalu je pobijedila Jisu Kim iz Južne Koreje.

Inače je članica judo kluba Dalmacijacement iz Kaštela. Krišto ima europsko juniorsko zlato i svjetsku juniorsku broncu. Tijekom 2018. osvojila je tri Europska kadetska kupa, u Antalyji, Zagrebu i Kopru, a ove godine jedina je judašica na svijetu s tri medalje s velikih turnira.