Katarina Krišto pobijedila jednu od najboljih na svijetu i prošla dalje

HRVATSKA judašica Katarina Krišto (22) je u osmini finala Olimpijskih igara u Parizu u dodatnoj rundi na zlatni bod savladala Japanku Miku Takaichi, jednu od favoritkinja turnira. Ovo je bila njihova prva međusobna borba, a Krišto, koja je 12. judašica svijeta, svladala je osmu najbolju borkinju svijeta.

Borba je trajala dulje od osam minuta i ušla je u dodatnu rundu kada ju je Krišto odlučila sjajnim bacanjem protivnice iz stajaće pozicije. U svojoj prvoj borbi dana Krišto je svladala predstavnicu Srednjoafričke Republike Nadiju Guimendego. Inače je članica judo kluba Dalmacijacement iz Kaštela.

Krišto ima europsko juniorsko zlato i svjetsku juniorsku broncu. Tijekom 2018. osvojila je tri Europska kadetska kupa, u Antalyji, Zagrebu i Koperu, a ove godina jedina je judašica na svijetu s tri medalje s velikih turnira. Zahvaljujući senzacionalnoj pobjedi nad Takaichi ide u četvrtfinale u kojem joj je protivnica Južnokorejka Jisu Kim. Cijeli judaški turnir odvit će se danas.