Katarina Krišto prošla u osminu finala Olimpijskih igara

HRVATSKA judašica Katarina Krišto (22) prošla je u osminu finala kategorije do 63 kilograma na Olimpijskim igrama u Parizu. U svojoj prvoj borbi svladala je predstavnicu Srednjoafričke Republike Nadiju Guimendego. Guimendego je Francuskinja koja od 2020. godine nastupa za Srednjoafričku Republiku jer su joj oba roditelja porijeklom iz te države. Trenutačno je 45. na rang-listi u kategoriji do 63 kilograma te je nastup u Parizu izborila kroz kontinentalnu kvotu, dok je Krišto 12. na svijetu.

Judašica rođena u Splitu slavila je ipponom. Iduća protivnica joj je Japanka Miku Takaichi, osma na svjetskoj rang ljestvici. Radi se o judašici koja ima četiri medalje sa svjetskih prvenstava. Krišto ima europsko juniorsko zlato i svjetsku juniorsku broncu. Tijekom 2018. osvojila je tri Europska kadetska kupa, u Antalyji, Zagrebu i Koperu.