KK Zadar poražen u Crnoj Gori

U SUSRETU 3. kola regionalne košarkaške ABA lige Zadar je na gostovanju u Podgorici izgubio od SC Derbyja sa 62-86 upisavši drugi poraz u sezoni. Domaćin se nametnuo od samog početka utakmice. Nakon prve četvrtine je vodio sa četiri razlike, na poluvremenu je bilo +10 (40-30), na koncu treće dionice 16 razlike (64-48), a na koncu i velikih +24 (86-62).

Crnogorski sastav je pogodio čak 12 trica uz 38 posto šuta, dok je Zadar zabio pet trica iz 23 pokušaja, što je 21 %. Derby je imao i šest skokova više. Domaćine je predvodio Igor Drobnjak sa 17 koševa, Zoran Nikolić je ubacio 12, Luka Bogovac 11, a Emir Hadžibegović i Filip Anđušić po 10 koševa.

Kod Zadra najefikasniji su bili Vladimir Mihailović s 19 koševa, Lovro Mazalin s 14 te Amar Gegić s 13 koševa. Derby je ovom pobjedom skočio na četvrto mjesto s dvije pobjede i porazom, dok Zadar drži devetu poziciju sa skorom 1-2. Na vrhu su s maksimalnim učinkom Partizan, Budućnost i Mega.