Klub osnovan prije pet godina osvojio prvi trofej i ušao u skupinu Europa lige

NOGOMETAŠI Tosna pobjednici su Ruskog kupa za ovu sezonu nakon što su u finalu u Volgogradu svladali drugoligaša Avangard iz Kurska sa 2-1 (1-1).

Tosno je povelo u 10. minuti golom Skvorcova, a već u 16. na 1-1 poravnao je Kirejev. Taj je rezultat stajao sve do 80. minute kada je Mirzov nakon odlično solo-prodora postigao pobjednički pogodak za Tosno.

Tosno je klub iz okolice Sankt Peterburga osnovan prije samo pet godina, a ovo mu je prvi trofej u povijesti. Prošle sezone po prvi je put izborio ulazak u prvu ligu, no kolo prije kraja prvenstva nalazi se u zoni ispadanja, na pretposljednjem mjestu s jednakim brojem bodova kao i Anži iz Mahačkale koji drži poziciju koja vodi u kvalifikacije za ostanak.

Avangard se nalazi u sredini ljestvice druge ruske lie, a klub iz Kurska nikada nije igrao u prvoj ligi.