Lana Skeledžija i Boris Gramnjak osvojili broncu na SP-u u streljaštvu za gluhe

LANA SKELEDŽIJA i Boris Gramnjak osvojili su brončanu medalju u disciplini mix zračni pištolj na Svjetskom prvenstvu u streljaštvu za gluhe, koje se od 30. kolovoza do 8. ruja održalo u Hannoveru. Hrvatski sportski par ranije je već bio osvojio srebro i broncu na europskim prvenstvima.

Uz spomenuti dvojac, Hrvatsku su u Hannoveru predstavljali Vida Puškadija i Hana Kapetanović. Prvog dana natjecanja, u disciplini 10m zračni pištolj, Skeledžija i Gramnjak plasirali su se u finale i zauzeli peto i osmo mjesto. Drugog dana, u disciplini 10m zračna puška, Puškadija je završila na devetome mjestu, dok je debitantica Kapetanović zauzela desetu poziciju.

Skeledžija i Gramnjak su također nastupili u disciplini 25m sport pištolj, gdje su oboje izborili finale. Lana je završila na četvrtome mjestu, dok je Boris zauzeo osmo mjesto. Hrvatske strijelce sada očekuju pripreme za Olimpijske igre gluhih.