KARATE

Lea Vukoja je europska prvakinja u karateu, Mia Greta Zorko srebrna

LEA VUKOJA osvojila je naslov europske prvakinje u karateu za mlađe seniorke u kategoriji do 68 kg na Europskom prvenstvu u finskom Tampereu svladavši u finalu Francuskinju Natanaele Flamand (9:5).

U prvom kolu Vukoja je bila slobodna. Uslijedile su pobjede protiv Azerbajdžanke Zahre Aliverdijeve (8:0), Finkinje Eline Lahtonen (2:0) i Belgijke Nesrine Bougrine (5:1). U finalu je hrvatska reprezentativka svladala Francuskinju Natanaele Flamand (9:5).

Također u konkurenciji mlađih seniorki, Mia Greta Zorko je u kategoriji iznad 68 kg u borbi za naslov prvakinje Europe izgubila od Crnogorke Milene Jovanović s 3:2. Do finala je Zorko ostvarila pobjede protiv Čehinje Martine Sachove (10:3), Španjolke Marte Chico Pascual (3:2) i Ukrajinke Olene Pavlovske (3:2).

Vukoja i Zorko bile su članice hrvatske ženske seniorske reprezentacije u borbama, koja je na svibanjskom EP-u u Poreču u okršaju za broncu ostvarila senzacionalnu pobjedu protiv Francuske.