Liverpool se uvjerljivom pobjedom popeo na vrh ljestvice Premier lige

LIVERPOOL je u utakmici petog kola Premier lige pobijedio doma Bournemouth 3:0 te se tako popeo na vrh ljestvice Premier lige. Utakmica je bila riješena u prvom poluvremenu, nakon kojeg je momčad Arnea Slota vodila 3:0. Luis Diaz zabio je dva gola u dvije minute.

Najprije je pogodio u 26. minuti, a nakon toga i u 28. na dodavanje Trenta Alexandera-Arnolda. Nakon njega pogodio je i Darwin Nunez u 37. minuti nakon sjajne solo-akcije. Do kraja susreta Bournemouth je imao svojih prilika, no nije ih uspio iskoristiti.

Everton ostao zadnji

Tottenham je pobijedio Brentford 3:1. Već u prvoj minuti gosti su stigli u vodstvo golom Bryana Mbuema, ali uslijedio je preokret Spursa. Dominic Solanke, Brennan Johnson i James Maddison pogađali su za pobjedu Tottenhama, koji je deseti na ljestvici.

Everton je ostao najlošija momčad lige. Tek prvi bod uhvatio je remijem s Leicesterom. Southampton je zamalo pobijedio Ipswich. Tyler Dibling donio je svojim pogotkom prednost Saintsima u petoj minuti, no izjednačio je u sudačkoj nadoknadi Sam Morsy. Aston Villa je u samoj završnici s dva gola stigla do pobjede protiv Wolverhamptona i tako se bodovno izjednačila sa Cityjem i Liverpoolom.