Šok u gradu Djeda Mraza: Gambijac zakuhao dva autogola, Lokomotiva bez pobjede

NOGOMETAŠI LOKOMOTIVE izborili su 1:1 u prvoj utakmici drugog pretkola kvalifikacija za Europa ligu. U gostima kod finskog Rovaniemija, u gradu Djeda Mraza, Lokosi su poveli autogolom domaćeg gambijskog braniča Abdoua Jammeha u 71. minuti, a isti igrač je u 86. izjednačio uputivši udarac kojeg je branič Lokomotive poslao u vlastitu mrežu.

Uzvratni susret je 21. srpnja u Zagrebu na stadionu uz Kranjčevićevoj ulici.

Lokomotiva je prošle sezone ispala u drugom pretkolu Europske lige od grčkog PAOK-a, no sada ima priliku izboriti treću rundu kvalifikacija što bi bio najveći uspjeh kluba s Kajzerice.

ROVANIEMI - LOKOMOTIVA 1:1

Tijek utakmice

KRAJ

95` napeta završnica susreta, svi domaći igrači su pred golom Lokomotive, ali gosti su se obranili i krenuli u kontranapad

90` grub nastraj domaćih braniča na napadača Lokomotive u šesnaestercu, ali sudac ni ovaj put nije označio prekršaj.

89` Muinonen je opalio sa 16 metara visoko prema rašljama, ali golman Lokosa uhvatio je loptu u ruke

88` GOL! Rovaniemi je izjednačio! Jammeh se iskupio za autogol i nakon ubačaja iz slobodnjaka na oko 30 metara, pucao glavom po golu, a lopta se od braniča Lokomotive odbila i prevarila golmana za 1:1.

73` GOOOOOL! Lokomotiva je povela autogolom gambijskog braniča Jammeha!

66` Bockaj je ušao umjesto Grezde

53` Kokko je zaustavljen prekršajem na desnoj strani obrane Lokosa, novi slobodan udarac

52` Grezda se sjurio u kazneni prostor, no branič domaćih Jammeh uklizao mu je i odnio loptu, a nogometaš Lokosa pao kao pokošen, no sudac nije vidio nikakav prekršaj

47` Finci su prvi zaprijetili na početku drugog dijela, Kokko je izbio pred gol, ali Filipović mu se bacio pod noge i uzeo loptu u posljednji tren.

Poluvrijeme

45` Saksela je srušen na lijevoj strani Lokomotivine obrane, slobodan udarac  ta domaće sa 30-ak metara, no Lokosi su se uspjeli obraniti

43` velika prilika za Fince! Sa desetak metara u donji desni kut pucao je domaći napadač, a golman Lokomotive sjajno reagirao i odbio loptu

34` Capan je dobio žuti karton zbog prekršaja, a zatim su Finci stvorili opasnu šansu pred Lokomotivinim kaznenim prostorom. Oba napadača domaćih su pala, no sudac je rekao da nema prekršaja

32` lijepa akcija Lokosa, Cekici je petom uposlio Rozmana na lijevom boku, a on nabacio na petarac gdje su Marić i Grezda ostali prekratki i poslali loptu u gol-aut.

30` korner za Rovaniemi, publika se digla na noge, ali Filipović hvata u ruke

28` slobodan udarac za domaće na oko 25 metara, bilo je opasno, ali obrana Lokomotive je otklonila opasnost i krenula u kontranapad kojeg Fiolić završava visokim udarcem sa 17 metara daleko preko gola

21` sjajan pokušaj Lokomotive! Grezda je opalio s vrha šesnaesterca, golman obranio, a Marić nije stigao odbijanac pospremiti u mrežu

20` dobra akcija gostiju, Marić je primio loptu u šesnaestercu, ali između dvojice braniča nije uspio pucati iz blizine

19` udarac Finaca iz daljine, sa 20-ak metara iskosa s desne strane, no ravno u ruke golmanu Lokosa

15` na početku susreta gledali smo čvrstu borbu na sredini, uz nešto ofenzivnije domaćine nošene glasnom podrškom s tribina

1` počela je utakmica. Lokomotiva igra u rozim dresovima