Lončarići osvojili 12. mjesto u dvojcu na pariće na Olimpijskim igrama

HRVATSKI olimpijski veslači braća Anton i Patrik Lončarić osvojili su 12. mjesto u disciplini dvojac na pariće. Lončarići se nisu plasirali u finale u ponedjeljak pa su zato u srijedu veslali u takozvanom B finalu, što je zapravo samo ljepši naziv za natjecanje za plasman od 7. do 12. mjesta. U toj utrci pobijedila je Srbija i osvojila sedmo mjesto.

U polufinalu nije bilo sreće ni zdravlja za hrvatske veslače. Anton Lončarić se razbolio dan prije, no odlučio je ipak natjecati se. Zbog toga je naš dvojac završio na  zadnjem mjestu u polufinalnoj utrci. Treba reći i da dvojac na pariće nije najjača disciplina braće Lončarić.

Najveće uspjehe ostvarili su u dvojcu bez, no uoči ovih Olimpijskih igara braća Sinković odlučila su se vratiti u dvojac bez, pa je osječkoj braći blizancima preostalo natjecati se u dvojcu na pariće.