Mađari ljuti na Pajača, Zebeca i Bebeka. Pogledajte zašto

Screenshot: Arena Sport

IGOR PAJAČ kao glavni sudac, Mario Zebec kao VAR te Ivan Bebek kao aVAR vodili su utakmicu Ferencvaroš - Tottenham 1:2 u Europa ligi. Domaćine meča u Budimpešti razljutili su hrvatski suci zbog odluke o poništenju gola. U 17. minuti, pri rezultatu 0:0, gol za Ferencvaroš postigao je Barnabas Varga na oduševljenje domaćih navijača.

Bilo je neosporno da je prilikom tog gola drugi igrač domaćih Adama Traore bio u ofsajdu, ali pasivnom. No on nije bio razlog poništenja gola. Provjeravao se Varga, strijelac gola, i bilo je pitanje centimetara je li on u ofsajdu ili ne.

Nakon provjere koja ja trajala oko minutu Zebec i Bebek javili su Pajaču da je bilo zaleđe te je sudac iz Svetog Ivana Zeline poništio gol. Mađari to zamjeraju hrvatskim sucima jer smatraju da strijelac nije bio u nedozvoljenoj poziciji.