Serie A

Mandžukić debitirao u debaklu Milana. Umalo je zabio gol u prvom dodiru s loptom

MILAN je u 19. kolu Serie A doživio težak domaći poraz od Atalante (0:3). Milanu je to drugi i ujedno najteži poraz ove sezone.

Gosti su poveli u 26. minuti pogotkom Romera na asistenciju Gosensa, a početkom drugog dijela je Iličić iz jedanaesterca zabio za 2:0. Mario Mandžukić, 34-godišnji hrvatski napadač koji je ovog tjedna stigao u Milan kao slobodan igrač, u igru je ušao u 70. minuti i desetak sekundi kasnije mogao zabiti, ali je gostujući vratar obranio njegov udarac. Do kraja susreta Atalanta je preko Zapate otišla na tri gola prednosti. Ante Rebić je kao i Mandžukić odigrao posljednjih 20 minuta.

Jedina dobra vijest za Milan je da je njegov gradski rival Inter odigrao 0:0 kod Udinesea pa je tako Milan prvu polusezonu završio na prvom mjestu s dva boda više od Intera. Roma je treća sa šest bodova manje. Branitelj naslova Juventus ima deset bodova manje, ali i dvije utakmice manje.