Najbolji Juventus ikad: Mandžukić i Ronaldo prvi kojima je uspjelo ovo

POBJEDOM 2:1 nad Sampdorijom u 19. kolu Serie A, Juventus je prvi dio sezone završio rekordnim brojem bodova u talijanskom prvenstvu.

Juventus je osvojio čak 53 boda od mogućih 57 u jesenskom dijelu prvenstva.

Time je postavio novi talijanski rekord i to tako da je srušio dva vlastita. Na polovicama sezona 2005/06 i 2013/14 imao je po 52 boda.

Jedina dva suparnika koji su mu ove polusezone uspjela uzeti po dva poena su Genoa (1:1) u Torinu i Atalanta (2:2) na njenom terenu.

Sampdoria je bila na korak do tog podviga i ostavljanja Juventusa bez rekorda.

Juve je na svom terenu poveo u 2. minuti golom Cristiana Ronalda. U 33. minuti Fabio Quagliarella izjednačio je iz penala.

Ronaldo je također iz kaznenog udarca, svojim drugim golom u 65. minuti, vratio prednost Juventusu.

Važno je naglasiti da oba penala nisu bila čista te su izazvala dosta polemika. Kao i ono što se dogodilo na samom kraju.

U drugoj minuti sudačke nadoknade Riccardo Saponara je krasno zabio za 2:2, ali je sudac Paolo Valeri tri minute kasnije, nakon pregledavanja snimke, poništio gol zbog ofsajda, pa je Sampdoria ostala bez boda, a Juventusu su ostali pobjeda i rekord.

Mario Mandžukić igrao je do 69. minute, kada ga je zamijenio Federico Bernardeschi.