HRVATSKI NOGOMETAŠI

Nesebični majstor Rakitić: Poslao obranu po ćevape i umjesto da zabije, radi ovo

Screenshot: Youtube

IVAN RAKITIĆ igrao je samo deset minuta u Barceloninoj pobjedi 3:1 protiv Rayo Vallecana u 27. kolu La Lige, ali je i to bilo dovoljno da pokaže velemajstorsku klasu i veliku nesebičnost.

U 82. minuti, pri rezultatu 2:1, primio je loptu ispred svog kaznenog prostora i tako započeo sjajnu akciju. Vukao je loptu do protivničke polovice i onda je predao Suarezu, koji odmah odigrava na desno krilo za Dembelea.

Ovaj vraća u sredinu kaznenog prostora za Suareza, koji iz prve odigrava za natrčalog Rakitića.

Rakitić nakon sprinta preko cijelog terena i dalje ima dovoljno koncentracije i lucidnosti da primi loptu, pošalje po ćevape Rayovog stopera Velazqueza i golmana Dimitrijevskog, a nakon toga pokazuje i svoju nesebičnost.

Umjesto da se za ovoliki trud nagradi poentiranjem jer je lažnjakom suparnike pobacao po travi i tako si očistio put prema praznom golu, Rakitić vraća loptu Suarezu, koji lako zabija u nebranjenu mrežu.