STATUT Dinama jasno propisuje da je rad kluba, a posebno Skupštine kluba javan, ali rad svih Dinamovih tijela je pod vladavinom Mamića postao tajan, pa ovime ispravljamo nepravdu i nezakonitost i Dinamovim navijačima, članovima, ali i svima zainteresiranima pokazujemo kako to izgleda Dinamova skupština.
Vrbanović: "Popis skupštinara nije tajan, ali su oni tražili da se ne zna kako su u Skupštini kako ne bi imali neugodnosti" (!?)
Dobro ste pročitali, Dinamov pravni ekspert je upravo ovo naveo kao razlog zbog kojeg nisu tajne samo sjednice Skupštine "Udruge građana", nego na diskreciji inzistiraju i članovi Skupštine. Kao da su "barakaši" ili masoni, a ne članovi najvišeg tijela "ponosa Hrvatske i Zagreba grada", što bi samo po sebi trebalo biti nešto ne samo javno, nego prestižno i itekako vrijedno spomena.
Dinamo se kune u navijače i članove koji plaćaju članarinu, a od kluba ne dobiju izvješće o poslovanju nego čestitku za rođendan
Nisu "obični" članovi kluba uskraćeni samo tajnošću rada Skupštine; njihova zakonska prava i obveze ne poštuju se time što im se ovako tajnim radom Skupštine uskraćuje njihovo pravo da se obrate Skupštini, sudjeluju u njenom radu, biraju i budu birani, što je njihovo temeljno pravo. S druge strane, u klupskom statutu nigdje ne piše da članovi Skupštine moraju biti članovi kluba.
Najveći apsurd o Dinamovoj skupštini je da ona bira samu sebe i da joj to omogućava statut, čime se potvrđuje da se one odredbe klupskog statuta koje idu u korist vladajućoj kliki ipak poštuju.
Kako se biraju članovi Dinamove skupštine: Kao da zastupnike Sabora ne biraju građani nego Vlada, pa joj onda u Saboru izglasavaju povjerenje
Kako je Dinamo tako ustrojen, naravno da nema govora o "demokratskoj proceduri" prilikom izbora skupštinara. Glumljenje forme ispunjeno je tako što se oni izabiru prijedlogom njoj navodno podređenog Izvršnog odbora. To je situacija kao da zastupnike Sabora ne biraju građani na izborima nego ih predlaže Vlada, a onda oni samima sebi i Vladi koja ih je izabrala izglasavaju povjerenje (!?).
Povijesna skupština za Mamiće
"Izvršni odbor daje ovlaštenje za pregovore i zaključivanje ugovora o trasferu igrača stručnim osobama iz redova zaposlenika", ta rečenica dodana je u statut kluba na skupštini Dinama u svibnju 2005. koja je prvi put u povijesti kluba bila zatvorena za javnost.
Tada je šesti put promijenjen statut kluba, ali navedena rečenica iz temelja je promijenila esencijalni segment poslovanja, točnije rečeno - prodaju i trgovinu igračima.
Do tada je o tome odlučivao isključivo Izvršni odbor Dinama, odnosno desetak njegovih članova glasanjem. Nakon što je u statut unesena samo jedna rečenica, ekskluzivno pravo na trgovinu Dinamovim igračima i pojačanjima dobila su braća Mamić.
Mamić na Skupštini 2008.: Nikad u povijesti Dinamo nije činio toliko mnogo za Zagreb i sklonio toliko djece s ulice
Prilažemo zapisnik "redovne i izborne sjednice Skupštine NK Dinamo", održane 10. prosinca 2008. koja je počela minutom šutnje povodom smrti Dražana Jerkovića i članova Skupštine Milana Antolkovića i Luke Peričića i na kojoj je bilo prisutno 54 od 78 članova, što znači da ima kvorum, kako je izvijestio Adolf Kožul, predstavnik Verifikacijske komisije.
"Imamo najuspješnije rezultatsko i financijsko razdoblje u povijesti", poručio je Zdravko Mamić u izvješću o poslovanju za 2008. konstatirajući kako će klub u sljedeće tri godine imati punu financijsku stabilnost, a klub je u "tri i pol godine, koliko traje mandat ove skupštine, osvojio svih šest titula koje se moglo osvojiti te dva puta zaredom nastupio u Ligi Uefe."
Predsjednik Barišić: 2007. smo od transfera zaradili 77 , reklama 33, a od Uefe i utakmica 67 milijuna kuna
Završni račun za 2007. podnio je predsjednik Mirko Barišić pri čemu je otkrio kako je ukupni prihod za tu godinu 177.881.652 kune, dok su rashodi 152,749.138 kuna.
Nadzorni odbor: Klub posluje zakonito i uspješno
Naravno da su na rashodovnoj strani najveće stavke isplate igrača i transfera. Jednoglasno je prihvaćen završni račun NK Dinama, a jednako tako je Nadzorni odbor konstatirao kako je klub poslovao zakonito i uspješno.
Barišić: A sada vas molim da sami sebe jednoglasno izaberete
Predsjednik Dinama podsjetio je kako je mandat članova skupštine tri godine, a kako je posljednja bila u svibnju 2005. i valjalo je izvršiti izbor novih. IO je prije skupštine jednoglasno predložio da članstvo Skupštine ostane praktički u istom sastavu, jedino da preminule članove Milana Antolkovića i Luke Peričića zamijene dvojica novih.
Mamić u Vladinoj grupi za borbu protiv huliganizma
Kako u zapisiku piše, "Gospodin Zdravko Mamić" je izvijestio kako je jedan od tri zastupnika Dinama (ostali su Duško Ljuština i Damir Vrbanović) u Radnoj grupi Vlade RH koja je sudjelovala u izmjeni zakona kako bi se postalo što represivniji prema huliganima. Predsjednik NO-a dr. Mirko Gjurašin "smatra da ovaj problem ne treba gledati kao na nešto komplicirano, već predlaže da se razmotri mogućnost intervencije vatrogasnim šmrkovima protiv osoba koje čine nered na utakmicama."
Ljuština 2008.: Za dva mjeseca će se točno znati kad se kreće s izgradnjom stadiona
Na pitanje kada će se nešto više znati o izgradnji stadiona, Duško Ljuština je informirao nazočne kako će se za dva mjeseca točno znati "kad se kreće s aktivnostima i koliko će trajati".
I Marković u Mamićevoj vladi
Svakako u galeriji pogledajte popis imena koja dizanjem ruku daju legitimitet Mamićevoj vladavini u Dinamu. U ovom registru Dinamovih branitelja nađe se doista svega; od Zdravkovog brata do njegovih potčinjenih iz kluba i ZNS-a, ali i nadređenih iz Saveza, kao što je, primjerice, Vlatko Marković.