Olmissum remizirao s Česima i osigurao prolaz među 16 najboljih momčadi Lige prvaka

OMIŠKI Olmissum je u zadnjoj utakmici Glavne runde Lige prvaka remizirao s češkim Plzenom (2:2). No, tim remijem je ujedno i osigurao prolaz u iduću, Elitnu rundu, među 16 najboljih momčadi Europe gdje mu se može pridružiti i Dinamo. Omišani su završili turnir s pet bodova.

Time su sigurno osigurali minimalno drugo mjesto u skupini. Od njih može biti bolja samo portugalska Braga ako pobijedi Prištinu s minimalno dva gola razlike. Braga je veliki favorit u toj utakmici i očekuje se da će pobjedom pogurati i češki klub dalje kojem njihova pobjeda odgovara.

Česi su poveli u 11. minuti preko Adama Knoblocha, a u 25. je Kaka povisio rezulzat na 2:0. Barbarić je u 32. minuti smanjio, a rezultat je poravnao Bruno Petry tri minute kasnije. U prvom susretu skupine Olmissum je pobijedio Prištinu 6:2, a u drugom je remizirao s favoriziranom Bragom (2:2).