Petar Musa briljira u SAD-u. Pogledajte kako je zabio 10. gol u sezoni

Screenshot: YouTube

U SUSRETU hrvatskih nogometaša koji igraju u MLS-u, Petar Musa je bio bolji od Darija Župarića. Dallas, čiji napad predvodi Musa, porazio je Župarićev Portland s 3:2. Gosti su poveli u osmoj minuti preko Antonyja, a izjednačio je upravo Musa u 49. minuti. Bio je to njegov deseti gol ove sezone, a prvi strijelac američke lige, Kolumbijac Cristian Arango, ima 16 golova za Real Salt Lake.

Musa je tako postao sedmi igrač u povijesti Dallasa koji je postigao deset ili više golova u svojoj prvoj sezoni. Nkosi Tafari je u 61. minuti okrenuo rezultat, ali je Evander u 63. minuti zabio za 2:2. Pobjedu Dallasu donio je Cristhian Paredes pogodivši vlastitu mrežu u 87. minuti. S lijeve strane ubacio je Tafari, a Paredes ispred Muse glavom zabio autogol.

Musa je za Dallas odigrao cijeli susret, baš kao i Župarić na suprotnoj strani. Dallas se trenutno nalazi na 11. mjestu Zapada s 23 boda, dok je Portland u istoj konferenciji šesti s 30 bodova. Na vrhu Zapada je Los Angeles s 43 boda.