LIGA PRVAKA

Pogledajte čudesnu akciju Liverpoola. Arnold je dao u milimetar preciznu dugu loptu

Screenshot: Twitter

LIVERPOOL i Benfica čine jedan od parova četvrtfinala Lige prvaka. Engleski prvoligaš veliki je favorit, što je dokazao već u prvome poluvremenu utakmice u Lisabonu. Momčad trenera Jurgena Kloppa prvih 45 minuta zaključila je dvama pogocima. Prvi je u 17. minuti postigao Ibrahima Konate na asistenciju Andrewa Robertsona.

Vodstvo je u 34. povećao Sadio Mane, i to nakon krasne akcije. Dugu loptu u kazneni prostor domaćina poslao je Trent Alexander-Arnold. Ondje ju je Luis Diaz dočekao glavom te lijepo spustio pred gotovo nebranjenu mrežu za Manea. Vratar Benfice Odysseas Vlachodimos nije stigao zatvoriti suprotnu stranu.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ KRASNU AKCIJU LIVERPOOLA

U drugome je dijelu rezultat smanjio Darwin Nunez, no Luis Diaz zabio je za 3:1 Liverpoola u 87. minuti. Drugi večerašnji par elitnog europskog nogometnog natjecanja činili su Manchester City i Atletico Madrid, čija je utakmica zaključena rezultatom 1:0.