VIDEO Briljantna akcija mladih Hrvata. Vušković dribla, Frigan neobranjivo pogađa

Screenshot: X

WESTERLO je pobijedio 2:1 kod Standard Liegea, kluba čiji je trener Ivan Leko, u devetom kolu belgijskog prvenstva. Susret su obilježili mladi hrvatski nogometaši. Napadač Matija Frigan (21) doveo je u vodstvo Westerlo u šestoj minuti. U 63. iz penala je izjednačio Andi Zeqiri, no pobjedu gostima donio je Frigan u 64. minuti na asistenciju 17-godišnjeg Luke Vuškovića, mladog hrvatskog reprezentativca.

Akcija za spomenuti drugi gol Westerla bila je posebno lijepa. Vušković se iz zadnje linije ubacio prema naprijed, dobio loptu na centru te povukao kontranapad sve do protivničkih 20-ak metara, gdje je predriblao suparnika i preciznom loptom pronašao Frigana, a on je lukavo pogodio za pobjedu.

Frigan je tako stigao do brojke od četiri pogotka u devet prvenstvenih kola, a ovo je bila druga utakmica zaredom na kojoj se upisao u strijelce. Vuškoviću, kojeg na početku iduće sezone čeka transfer u Tottenham, ovo je prva asistencija, a ima i dva gola.