Hrvatski borci ispisali povijest. Imamo prvakinju i prvaka svijeta u Muay Thaiju

HRVATKSA reprezentacija u tajlandskom boksu ili Muay Thaiju ispisala je povijest, sa Svjetskog prvenstva u grčkom Patrasu vraća se sa zlatom u muškoj i ženskoj konkurenciji. Helena Jurišić je u kateogriji do 75 kilograma došla do svog čak četvrtog svjetskog zlata.

Splićanka je u finalu potpuno dominirala protiv protivnice iz Turske i slavila prekidom u drugoj rundi. Istovremeno, u razmaku od par minut, do zlata je došao i Vito Košar u kategoriji 86 kilograma. On je fantastičnim nastupom rezultatom 2:1m s trona skinuo Amerikanca Aarona Ortiza koji je zlato osvajao tri puta u nizu.

Ivan Bertiš osvojio je brončano odličje u kategoriji do 91 kilograma, a Lana Mađarić je debitirala na Svjetskom prvenstvu u kategoriji mlađih seniorki (U-23) i osvojila srebro. Trofejna hrvatska delegacija se s četiri medalje vratila u Split gdje je dobila doček na aerodromu.