Prije pet godina bio je beskućnik. Sada je zabio Aston Villi i postao senzacija

ASTON VILLA je početkom tjedna uspješno prošla u osminu finala engleskog Liga kupa nakon što je rezultatom 1:2 bila bolja od trećeligaša Wycombe Wanderersa. Strijelci za ekipu Unaija Emeryja bili su Emiliano Buendia u 55. minuti susreta i Jhon Duran u 85. minuti.

Utješan gol za ublažavanje poraza domaćina postigao je Richard Kone u sudačkoj nadoknadi. Napadač iz Obale Bjelokosti tako je dobio pažnju medija na Otoku jer je njegova nogometna priča izuzetno zanimljiva. Sada dvadesetjednogodišnji profesionalac je prije samo pet godina igrao za reprezentaciju beskućnika svoje zemlje.

Na tom turniru je oduševio skaute, ali zbog problema s vizom i radnom dozvolom nije mogao igrati profesionalni nogomet. Četiri godine nastupao je devetom rangu natjecanja u Engleskoj, gdje je u službena 104 nastupa postigao 88 pogodaka za Athletic Newham. Napokon, Kone je dobio priliku u Wycombeu. Ove sezone zabio je četiri gola.