ligue 1

PSG - MARSEILLE 2:1 Zabili Neymar, Mbappe i Ćaleta-Car, poništena dva gola

PSG je u velikom derbiju 32. kola francuskog prvenstva pobijedio Marseille 2:1 i povećao prednost ispred najvećeg rivala na golemih 15 bodova. Parižani su poveli već u 12. minuti prekrasnim golom Neymara kojemu je jednako lijepo asistirao Marco Verratti.

No, Marseille se vratio u 31. minuti golom Duje Ćalete-Cara. Hrvatski reprezentativac se najbolje snašao nakon što se lopta odbijala po petercu PSG-a te ju je s pola metra ugurao u gol za 1:1. Messiju je gol u 41. minuti poništen zbog zaleđa, ali je PSG do poluvremena ipak poveo golom Kyliana Mbappea iz penala u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Gosti su u 85. minuti zabili za 2:2, ali je i Salibin gol poništen zbog zaleđa te se PSG do kraja susreta uspio obraniti i sačuvati prednost. Momčad Mauricija Pochettina titulu može i matematički osigurati u sljedećem kolu ako u gostima pobijedi Angers, a Marseille ne pobjedi Nantes.