Senzacija rukometašica Podravke u Ligi prvakinja

U PETOM kolu skupine A Lige prvakinja rukometašice Podravke su ostvarile premijernu pobjedu, svladale su rumunjsku Gloriju u gostima 29:25 (13:7). Uoči meča su Rumunjske bile veliki favoriti pa se ovo može smatrati senzacijom Podravke. Od samog početka Podravka je vodila i dominirala protiv Glorije, ekipe koja je prošle godine igrala finala Europskog kupa. Na poluvremenu je hrvatska ekipa vodila 13:7, dok je nakon 42 minute igre bilo čak 21:8 za Podravku.

Do kraja su domaće igračice stisnule. Prijetile su velikim preokretom, ali jedino je Gloria uspjela stići do zaostatka od četiri gola, dvije i pol minute prije kraja. S osam golova Matea Pletikosić je bila najbolja kod Podravke, dok je Katarina Pandža dodala sedam.

Po četiri pogotka su dale Nikolina Kragulj i Andrea Šimara. U domaćoj ekipi je Asuka Fujita postigla šest golova. U idućem kolu 19. listopada Podravka će na domaćem parketu igrati protiv danskog Nykobinga koji je izgubio uvodne četiri utakmice.