Šok za Partizan i u ABA ligi. Hrvat ih je senzacionalno srušio u Beogradu

PARTIZAN je kao domaćin iznenađujuće izgubio od SC Derbyja 84:83 u prvoj utakmici četvrtfinala ABA lige. Studentski centar je nošen sjajnom igrom Hrvata Zvonimira Ivišića (19) došao do velike pobjede u Beogradu. Ivišić je imao 22 poena i 13 skokova, čime je značajno pridonio pobjedi crnogorske momčadi.

Partizan je u posljednjih deset minuta uspio preokrenuti, a u posljednjih pet minuta favorizirani domaćin imao je plus šest. Ivišić je u posljednjoj minuti zakucao i izborio dodatno slobodno bacanje, koje je pretvorio u vodstvo 84:83. Kevin Punter promašio je tricu za pobjedu Partizana pa je Studentski centar Derby poveo 1:0 u seriji.

Za Partizan je to bio četvrti uzastopni poraz nakon šokantnog ispadanja od Real Madrida u Euroligi poslije vodstva 2:0 u seriji. Podsjetimo, Real Madrid je nakon toga vezao tri pobjede i otišao na Final Four.