Španjolci su prvi finalisti nogometnog turnira na Olimpijskim igrama

MUŠKA nogometna reprezentacija Španjolske prvi je finalist olimpijskog turnira, nakon što je preokretom došla do pobjede 2:1 protiv reprezentacije Maroka u polufinalnom dvoboju odigranom na stadionu Velodrome u Marseilleu. Marokanci su poveli pogotkom Souifanea Rahimija iz kaznenog udarca u 37. minuti. Izjednačio je Fermin Lopez u 66. minuti, a isti je igrač u 85. minuti asistirao Juanluu Sanchezu za konačnih 2:1.

Zemlja aktualnih europskih prvaka tako će imati priliku boriti se i za olimpijsko zlato, a suparnik će im biti pobjednik polufinalnog dvoboja između Francuske i Egipta, koji je na rasporedu od 21 sat u Lyonu. Finale će biti odigrano u petak, 9. kolovoza, s početkom u 18 sati, na pariškom Parku prinčeva.